Plek voor huisarts én wonen in IJlst
Gepubliceerd op in Wonen in Súdwest-Fryslân, IJlst - voormalig gemeentehuis.
Een paar jaar geleden begonnen de eerste gesprekken over de invulling van het voormalige gemeentehuis in IJlst. Op de locatie komt een nieuw gebouw met maximaal 50 appartementen en ruimte voor de huisartsenpraktijk.
In het plan is ruimte is voor betaalbaar en toekomstbestendig wonen én voor de huisartsenpraktijk. Een belangrijke ontwikkeling voor de stad. Het nieuwe gebouw wordt duurzaam en circulair, met oog voor de toekomst en de leefbaarheid van IJlst. Een deel van de begane grond wordt gereserveerd voor de huisartsenpraktijk, zodat eerstelijnszorg dichtbij huis behouden blijft.
Appartementen en huisartsenpraktijk
Voor de locatie is een programma van eisen opgesteld, waarin de voorwaarden voor de nieuwbouw staan. Op de begane grond wordt ruimte gereserveerd voor de huisartsenpraktijk. In het nieuwe gebouw komen maximaal 50 appartementen, onder andere voor sociale koop/huur en betaalbare appartementen. Het gebouw wordt maximaal 15 meter hoog. Het oude gemeentehuis wordt afgebroken. De materialen die uit het oude gebouw komen, worden zoveel mogelijk hergebruikt in de nieuwbouw.
Op zoek naar een aannemer of ontwikkelaar
We zijn op dit moment op zoek naar een aannemer of ontwikkelaar die het plan wil uitwerken en bouwen. De opdracht is gepubliceerd op TenderNed, de website waar we opdrachten voor nieuwbouwprojecten op delen. Daar kunnen geïnteresseerde bedrijven zich inschrijven.
Planning
- Nu: Start inschrijving ontwikkelaars/bouwbedrijven (tender)
- Winter 2025: Ontwerp en participatie
- 2026: Planvorming en procedures
- 2027: Start bouw
- 2028: Oplevering
