Open Monumentendag: kom jij ook?

Elk jaar is het in het tweede weekend van september (14 en 15 september) Open Monumentendag! Wij hebben in onze gemeente 740 beschermde rijksmonumenten en 133 beschermde gemeentelijke monumenten. Hiermee zitten we landelijk in de top 15 van grootste monumentengemeenten! We zijn ook de op één na grootste erfgoedgemeente van Fryslân: hier zijn we trots op.

Genoeg monumenten om te laten zien op Open Monumentendag dus! Gelukkig zetten elk jaar weer tientallen vrijwilligers zich in om verschillende monumenten in onze gemeente gratis open te stellen voor publiek. Het landelijk comité Open Monumentendag bedenkt voor elke Open Monumentendag een thema, zoals ‘Iconen’, ‘Boeren, burgers en buitenlui’ of, zoals dit jaar, ‘Plekken van plezier’.

Meer informatie.

Meer weten over Open Monumentendag? Kijk dan op de website van Open Monumentendag: www.openmonumentendag.nl.

Meedoen?

Beheer jij een monument en wil je dit openstellen op Open Monumentendag? Je kunt je aanmelden via de website van Open Monumentendag.

Daarnaast kun je als monumenteneigenaar elk jaar tot begin juli subsidie aanvragen via onze website.